x

İstanbul'da polise ve ambulansa taksi çarptı:2 ölü

e-Posta Yazdır PDF
Basın Ekspres yolunda meydana gelen kazaya müdahale eden polis ve sağlık ekiplerinin de içinde bulunduğu gruba taksi çarptı.Çarpmanın etkisiyle kazaya müdahale eden bir polis ile sağlık personeli öldü.

Alınan bilgiye göre, Küçükçekmece Basın Ekpres yolu Sefaköy Mevkii Havalimanı istikametinde meydana gelen kazaya müdahale etmek için bulunun polis ekibine ve 112 acil ambulansına, Rıza Karaçay'ın kullandığı taksi direksiyon hâkimiyetini kaybederek, ambulansa çarptı.
 
İkinci kazada da ambulans ekibinden Sadık Yücedağ, Belkıs Şimşek ile polis memurları Ahmet Keçecioğlu, Çağrı Doğan, taksi şoförü Rıza Karaçay ve kazayı görüp yardıma gelen Fatih Kurt, Emirhan Kurt yaralandı. Yaralılar olay yerine sevk edilen ambulanslar ve oradan geçen vatandaşlar tarafından çevre hastanelere kaldırıldı.
 
Ambulanstaki sağlık personelinden Sadık Yücedağ yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılmazken, Belkıs Şimşek'in tedavisi sürüyor. Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma hastanesine kaldırılan Polis memurlarından Çağrı Doğan şehit oldu. Şehit Polisin cenazesi Adli Tıp Kurumu Morguna kaldırıldı. Diğer polis memuru Ahmet Keçecioğlu ayakta tedavi edildikten sonra taburcu edildi.