Sendikadan vazgeçmediği için işten atıldı

Emine Dağ... Punto Deri işçisi... 2009 yılında işe başladı ve 5 ay sigortasız çalıştı. 5.ayın sonunda vizon tezgah ustalığı aldıktan sonra sağlık güvencesinden faydalanabildi. Emine 2011 yılında merdivenden kayarak iş kazasına uğradı. Çuvalla taşınan Emine, 2 kez ciddi ameliyat geçirdi ve uzun süre çalışamadı. 3.ameliyat için doktor riskli olduğunu belirtti ve Emine'nin şu an sağlık güvencesi yok...
 
Emine sendikalı bir işçi ve patron yaşadığı kaza için para vermeyi teklif etti. Emine bu teklifi kabul etmedi. Patron Emine'yi, sendikadan vazgeçmediği için işten çıkardı. Emine arkadaşları ile birlikte direnişte.
 
Emine Dağ “mutluyum çünkü arkadaşlarımla birlikte güçlü olduğumu düşünüyorum, içeride çalışıyorduk ama yüreğimiz arkadaşlarımızlaydı. Patronun hatalarına tanık olduk. Bize açık senet, sahte bodro verdiler ve bütün bunların hepsi seri numaraları ile bizlerde duruyor ve biz dava açacağız. Şimdiden Emekçi kadınların günü de kutlarım” dedi.
 
4 Mart günü görüşmeye gittiğimiz Emine Dağ, önceki gün akşam patrondan işten kovulduğunu öğrenmişti. Bize de onun hikayesini anlatmak, ona mücadelesinde destek vermek düştü.