Aydın'da batan teknede 12 kayıptan 1 göçmenin cesedine ulaşıldı

Aydın'ın Didim ilçesi yakınlarından Yunanistan’a ait Psemiros Adası’na gitmek üzere denize açılan balıkçı teknesi şiddetli lodos nedeniyle alabora olarak battı. Teknedeki 28 göçmenden 16’sı kurtarıldı. 1 göçmenin cesedine ulaşılırken 3'ü kadın, 2'si çocuk 11 göçmen için arama çalışmaları sürüyor

Didim yakınlarından, bugün sabaha karşı, Yunanistan’a ait Psemiros Adası’na gitmek üzere denize açılan balıkçı teknesi şiddetli lodos nedeniyle alabora olarak uluslararası sularda battı. Bölgede bulunan Türkiyeli ve Yunan balıkçıların yaptığı ihbarın ardından her iki ülkenin sahil güvenlik ekipleri arama çalışmaları başlattı. Yunan sahil güvenlik ekipleri 16 kişiyi kurtardı ve Psemiros Adası’na götürdü. Kayıpların arasında Türkiyeli kaptanın da olabileceği belirtildi.

Türk ve Yunan sahil güvenlik botlarıyla bir helikopterin arama çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi.

1'İNİN CESEDİ BULUNDU

Türk ve Yunan sahil güvenlik botlarıyla bir helikopterin arama çalışmaları sırasında göçmenlerden 1'inin cesedi bulundu. 3’ünün kadın, 2’sinin de çocuk olduğu öğrenilen diğer 11 göçmeni arama çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Aramalara Yunanistan’ın Leros, Kilimli (Kalimnos), Psemiros adasından gelen 4 Yunan sahil güvenlik botu ile bir helikopter, Türk sularında ise 2 sahil güvenlik botunun katıldığı öğrenildi (Aydın/DHA)