Ostim'de ölen işçilerin aileleri savcıyla görüştü

Ostim ve İvedik Sanayi Bölgeleri'nde yaşanan patlamalarda yaşamını yitiren işçilerin aileleri, dava sürecinin hızlandırılması için savcı ile görüştü

3 Şubat günü Ostim ve İvedik Organize Sanayi Bölgeleri'nde yaşanan iş cinayetlerinin ardından hukuki sürecin yavaş ilerlemesi nedeniyle patlamalarda hayatını kaybeden işçilerin aileleri Ankara Adliyesi'ndeydi. Savcı ile görüşmeye gelen aileler, ilk olarak Adliye kapısında bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamayı aileler adına işçi Dursun Kavak'ın ablası Sibel Kavak okudu.

Patlamada hayatını kaybeden işçi yakınları ve Davutpaşa'da meydana gelen patlamada ölen işçilerin yakınları olarak dayanışma içerisinde olduklarını söyleyen Kavak; Davutpaşa, Ümraniye, Kemalpaşa ve Tuzla'da yaşanan iş cinayetlerinin önlenebilir olduğunu belirtti. Yasalarca görevlendirilmiş kurumların görevleri yapmaları durumunda bu acının yaşanmayacağını ifade eden Kavak, "En son duymak istediğimiz şey boş vaatlerdir. Başka canlar yanmasın. Başka ana-babalar ağlamasın" dedi. Kavak, iş cinayetlerinin son bulması için davalarının takipçisi olacaklarını, sağlıklı bir çalışma ortamının sağlanması için mücadele edeceklerini vurguladı.

Aileler açıklamanın ardından Cumhuriyet Savcısı ile görüştü ve davanın hızlandırılmasını talep etti.

25 Nisan 2011 / Sendika.Org