29 Aralık 2005'te Özay Tekstil Fabrikası'nda işten kaytarmamaları için çıkış kapıları kilitlenen kadınlar, yangın sırasında dışarı çıkamamış ve yanarak hayatlarını kaybetmişlerdi. Kadın işçileri anmak için ölümlerinin yıldönümünde Setbaşı Mahfel önünde toplanan platform üyeleri, sloganlar eşliğinde Orhangazi Parkı’na yürüdü. 
 
 
Canımız yanıyor, öfkemiz büyüyor!
15 yaşındaki Ayşe Denizalan, 18 yaşındaki Sadife Düdüş, 21 yaşındaki Gülden Çiçek, 27 yaşındaki Necla Özveren ve üç aylık hamile 32 yaşındaki Sevgi Sesli’yi anmak üzere parka yapılan yürüyüşün ardından okuduğu basın açıklamasına Elif Acar Aydın “canımız yanıyor, öfkemiz büyüyor!” diyerek başladı. 

Kadınlar olarak mahkemenin 5 kızkardeşlerinin canına karşılık patrona biçtiği 182 bin TL’ye şaşırmadıklarını dile getiren Aydın, AKP iktidarı sözcülerinin söyledikleri kadın düşmanı sözlerle eşitsizliği, iş cinayetlerini, kadın cinayetlerini, tacizi, tecavüzü meşrulaştırdıklarını ifade etti ve her gün 5 kadının cinayete kurban gittiğini, her dakikada da bir kadının aile içi şiddete maruz kaldığını sözlerine ekledi. 
 
 
Haksızlık karşısında susan, dilsiz şeytandır!
Kadın düşmanlığının yalnızca eline bıçak alıp kadınları doğramaktan ibaret olmadığına değinen Aydın, sermayenin ve onun çıkarlarını koruyan Dünya Bankası gibi kurumların işbirlikçileri siyasal iktidarların, kadın dostu gibi görünen bakanlıkların bizzat bu düşmanlığın sorumluları ve failleri olduklarına dikkat çekti. Kadınlar olarak susmadıklarını ve susmayacaklarını söyleyen Elif Acar Aydın son olarak, tüm kadınları kadın düşmanlığıyla karşılaştıkları her yerde, insanca ve onurlu bir yaşam hakkımızı savunmak için harekete geçmeye, kadın düşmanlarına karşı her türlü meşru araçla, doğrudan eylemleri yaygınlaştırmaya çağırdı. 

Sendika.Org/ Bursa " /> Bursalı kadınlar iş cinayetlerini lanetledi - İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi

Bursalı kadınlar iş cinayetlerini lanetledi

 
29 Aralık 2005'te Özay Tekstil Fabrikası'nda çıkan yangında yanarak hayatlarını kaybeden 5 kadın işçi Bursa Kadın Platformu tarafından anıldı...