Ev işçisi Rukiye Şimşek'in davası 23 Mayıs'a ertelendi

İstanbul Bostancı'da 2013 yılında çalışmakta olduğu evin camından düşerek yaşamını yitiren ev işçisi Rukiye Şimşek'in davası Kartal'da bulunan Anadolu Adliyesi 26. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmaya, Şimşek Ailesi'nin avukatı Sevgi Evren ve İMECE Ev İşçileri Sendikası katıldı.

Avukat Sevgi Evren, İş Sağlığı ve İş Güvenliği uzmanı tarafından hazırlanan raporu daha önce mahkeme heyetine sunduklarını belirterek, bu raporun dikkate alınmasını istedi. Evren, mevcut bilirkişi raporunun kusurlu olduğunu bu nedenle karar verildiği takdirde eksik incelemenin söz konusu olacağını söyledi. Bilirkişi raporuna dayanarak verilen kararın eksik olacağını vurgulayan Evren, yeniden keşif yapılması ve rapor hazırlanmasını talep etti.

Bilirkişi mütalaası ile dosyadaki mevcut rapor arasındaki çelişkilerin giderilmesi ve itirazların birlikte değerlendirilmesi amacıyla dosyanın daha önce görev yapmış bilirkişilerden hariç üçlü İş Güvenliğinde uzman heyete tevdii edilerek yeniden rapor tanzim edilmesinin istenmesine karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı 23 Mayıs tarihine erteledi.